Cokoliki

2019-01-20 14:11:22
user Ala Zet
Ala Zet
2019-01-20 14:11
Dzisiaj mam taką zagwozdkę: czy przedstawione i zaznaczone na zdjęciach cokoliki są do czegokolwiek potrzebne czy też mogę je spokojnie poodcinać i wyeliminować?

Chodzi o to, że mają one 14cm, planuję dać tyle styropianu na podłogę (więcej nie mogę, bo okna) i jak je zostawię to - wg mnie - będą to miejsca mostków termicznych (cokoliki są tam gdzie wylano ławy).

Z góry wielkie dzięki za pomoc.
user Jarro
Jarro
2019-01-21 17:49
Ja mam tak samo, bloczek niżej niż zero ławy chudziak. Ale chciałem tak, bo utopię styropian do zero ławy i dzięki temu zjadę z zerem posadzki na gotowo na 12cm powyżej zera lawy- w projekcie było ponad 20, sufit wyżej wyjdzie, a czy kuc... Jak masz siłę i czas kuj, ja olewam, daje 15cm styropianu i na to 4cm styroduru, i posadzka z podłogowka na to
user Jeny
Jeny
2019-01-22 21:25
Kto to tak spierd....? Albo lawy za wysoko, albo zle wymierzono poziom okien. Nie wiem jak mozna cos takiego zrobic.
user Adrianna
Adrianna
2019-01-29 19:06
Chwila moment, a to nie jest tak że na wysokości tych progów jest dopiero poziom 0 ? Wg mnie trzeba to wyrównać, a nie skuwac, przecież podłoga musi być równo z wyjściem na taras (panelami podchodzi się pod same drzwi tarasowe)
user Adamus
Adamus
2019-02-03 10:53
Wysokość progów -bloczkow to góra ściany fundamentowej, na to idzie styropian, wylewka płytka i mamy dopiero poziom zero czyli to po czym docelowo chodzimy. Dziś robiłem podejście pod to i myślałem i patrzyłem. Do wystawiającego: najpierw połóż elektrykę hydraulikę na to tynki, następnie jak masz nierówności wysyp z 2cm piasku drobnego np do murowania, wyrownaj poziom lata, daj styropian odpowiednią grubość, do poziomu tych bloczków, na to folia budowlana, i styrodur grubość dobrana żeby z wylewką i płytka wyszło ci zero podlogi które chcesz mieć. Najpierw tynki bo jak ogarniesz najpierw posadzki to ci później tynkarze kopyto przy posadzce zrobią, ja myślałem najpierw te podłogi porobić żeby ogarnąć hydraulikę w podłodze później tynki, ale bez sensu. Także rurki połóż, okryj poziomo jakimiś korytami z desek żeby tynkarze nie podeptali i dokoczysz po tynkach- ja taki front robót dziś wymyśliłem
Strona używa plików cookies