Domy pasywne - co to dokładnie oznacza ?

10-10-2016

Domy pasywne stanowią pewien standard przy wznoszeniu budynków mieszkalnych. Ich głównym zamierzeniem jest stosowanie różnorodnych rozwiązań, które mają na celu minimalizację zużycia energii podczas eksploatacji. Dodatkowo wyróżniają się także bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi przegród zewnętrznych.

Takie domy to zdecydowanie jedna z najnowszych idei w oszczędzaniu energii we współczesnym budownictwie. Zaletą domów pasywnych i jednocześnie ich innowacyjnością jest na pewno fakt, że skupiają się na poprawianiu parametrów systemów czy elementów budynku zamiast wprowadzania zupełnie nowych.

Zwykle w domach pasywnych nie wykorzystuje się tradycyjnego systemu grzewczego, ewentualnie dogrzewanie powietrza wentylacyjnego ze względu na dużą redukcję zapotrzebowania na ciepło dzięki wykorzystywaniu energii promieniowania słonecznego. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku energii elektrycznej. Wiele domów pasywnych może zasilać swoje domy bez współpracy z dostawcami energii lub z ich minimalnym udziałem. Wszystko to za sprawą zastosowania energooszczędnych urządzeń i alternatywnych źródeł energii (turbiny wiatrowe, panele słoneczne).

Załóż swój blog budowlany

ZAŁÓŻ BLOG
Strona używa plików cookies